Hakkımızda

RUŞEN Group kimdir?

RUŞEN Group, 1984 yılından beri çay ve kahve sistemleri alanında faaliyet gösteren şirketler topluluğudur. Grubun hem Türkiye'de hem de Almanya'da şirketleri bulunmaktadır. Faaliyet konusu olan ürünlerin çoğu bizzat Grup Şirketleri tarafından kendi markaları ile imal edilmektedir. Üretimin yapıldığı fabrikaların bir bölümü Türkiye'de konumlanırken diğer bölümü ise Almanya'dadır.

Grubun şirketleri hangileridir?

Türkiye'deki Ruşen Makina ve Almanya'daki Selen Food grubun başlıca şirketleridir. Ayrıca, Almanya'daki Aromat Cafe şirketiyle joint-venture işbirliği yapılmaktadır.

İlklerin öncüsü olan bir grup

İnovatif bir yapıya sahip olan RUŞEN Group, daima ilklerin öncüsü olmuştur. Türkiye’ye ilk filtre kahve ithalatı, Türkiye’de ilk coffee shop işletmesi, Türkiye’de ilk kahve makinesi imalatı, dünyada ilk likit çay üretimi, vs. inovatif yapımızın örneklerinden bazılarıdır.

RUŞEN GROUP ŞİRKETLERİ VE PARTNERLERİ

Ruşen Makina Sanayi Tic. Ltd. Şti.

image5

Türkiye-İstanbul'da yerleşik olan Ruşen Makina, çamaşırhane ve kuru temizleme makineleri ile çay ve kahve makineleri imalatı yapmaktadır.

Selen Food GmbH

image6

Almanya-Essen'de yerleşik olan şirket, çay üretimi yapmaktadır.

AROMAT NIEDERLASSUNG HAMBURG DER DEK GMBH

image7

Almanya-Hamburg'da yerleşik olan şirket, kahve üretimi yapmaktadır. 

DRYTÜRK Kuru Temizleme Mağazaları

image8

Türkiye geneline yayılmış onlarca mağazası olan Kuru Temizleme mağazalar zinciridir. Türkiye'nin en başarılı franchise bayilik sistemine sahiptir.